ALBANY (June 29, 2017) — The College of Saint Rose congratulates the students who earned undergraduate and graduate degrees and certificates of advanced study as members of the Class of 2017.

Students from the U.S. are listed alphabetically under their states, counties, hometowns and degrees or certificates awarded.  International students follow. To view the names, scroll down and click on the states and countries of interest.

#

 

United States

Arkansas

Benton County

Bentonville
Master of Science
Dinesh Bhaskar Adapa

Pulaski County

Little Rock
Bachelor of Science
Jenea Jordan

California

Alameda County

Fremont
Master of Science
Saikrishna Chakilam

Santa Barbara County

Santa Barbara
Bachelor of Science
Avalon Jackson (cum laude)

Santa Clara County

Milpitas
Master of Science
Madhuri Nallapaneni

Colorado

Arapahoe County

Aurora
Certificate of Advanced Study
Rupak Gautam
Master of Business Administration
Rupak Gautam

Larimer County

Fort Collins
Master of Science in Education
Devan Lyng

Connecticut

Fairfield County

Danbury
Certificate of Advanced Study
Erika O’Leary

 

Fairfield
Certificate of Advanced Study
Kathleen Flaherty
Master of Science in Education
Kathleen Flaherty

 

New Fairfield
Bachelor of Science
Ashley Keenan (cum laude)

 

Stratford
Bachelor of Arts
Dominga Gleason

Hartford County

Bloomfield
Bachelor of Science
Travis Townsend

 

Glastonbury
Bachelor of Arts
Siobhan Treacy

 

South Glastonbury
Bachelor of Science
Ashley Flock

Litchfield County

Bantam
Combined Bachelor of Science/Master of Science in Education
Michelle McFerran (summa cum laude)

 

Falls Village
Bachelor of Arts
Alexander Pecha

 

Terryville
Bachelor of Science
Timothy King (magna cum laude)

Middlesex County

Middletown
Master of Science in Education
Amanda Chambers

New Haven County

Cheshire
Bachelor of Science
McKenzie Keddy
Certificate of Advanced Study
Kaitlin DeFrancesco (summa cum laude)

 

Guilford
Bachelor of Science
Colleen Burkle (summa cum laude), William Hahn

 

North Haven
Master of Science in Education
Lyly Tran

 

Waterbury
Master of Arts
Zelest Caraballo

 

West Haven
Bachelor of Science
Kyril Avdek, Catherine Fournier

New London County

Colchester
Bachelor of Arts
Lindsay Atkins

 

East Lyme
Bachelor of Science
Chloe Pearce (cum laude)

Florida

Osceola County

Saint Cloud
Certificate of Advanced Study
Cristina Narvaez

Georgia

Dekalb County

Stone Mountain
Bachelor of Science
Bria Davis

Fayette County

Fayetteville
Bachelor of Fine Arts
Ojwanna Wilson

Gwinnett County

Lawrenceville
Certificate of Advanced Study
Fatimah Hernandez
Master of Science in Education
Fatimah Hernandez

Illinois

Cook County

Chicago
Bachelor of Science
Taylor Nazon (cum laude)

Kentucky

Jefferson County

Sycamore
Master of Science
Jigarkumar Rajpara

Louisiana

Lafourche Parish

Cut Off
Bachelor of Science
Elie McRae (cum laude)

Maine

York County

Old Orchard Beach
Bachelor of Science
Haley Kaliher

Maryland

Baltimore County

Windsor Mill
Master of Science
Srinikhil Chakilam

Cecil County

Rising Sun

Bachelor of Fine Arts

Alessia Catena (magna cum laude)

Montgomery County

Gaithersburg
Master of Science
Nageswari Gorantla

Massachusetts

Barnstable County

Mashpee
Master of Science in Education
Jordan Gonzalski

Berkshire County

Monterey
Bachelor of Science
Alexander Danza

 

North Adams
Bachelor of Science
Avery Witherell

 

Pittsfield
Bachelor of Science
Edson Chipalo (summa cum laude)
Master of Science in Education
Caroline Sinico (summa cum laude)

 

West Stockbridge
Bachelor of Arts
Jahna Stanton

Bristol County

North Easton
Bachelor of Science
Alan Sweet

Essex County

Gloucester
Bachelor of Arts
Natalie Frontiero
Certificate of Advanced Study
Paul Francoeur

Hampden County

East Longmeadow
Bachelor of Science
Matthew Dalton (cum laude)

Middlesex County

Burlington
Master of Science in Education
Susan Geevarghese

 

Lowell
Certificate of Advanced Study
Jodi Ahern, Brian Barry, Katherine Barry, Jennifer Carey, James McCabe, Meara Otero, Tim Patterson, Patrick Swett

 

Natick
Master of Arts
Karin Plumadore

 

North Reading
Master of Science in Education
Alexandra Devlin

 

Woburn
Master of Science
Basrur Sandesh Kamath

Norfolk County

Braintree
Bachelor of Fine Arts
Katie Connolly (cum laude)
Master of Science
Kotireddy Marri

 

Foxborough
Bachelor of Arts
Alexandra Dindy (summa cum laude)

 

Franklin
Bachelor of Arts
Nicole Morelli

 

Norwood
Bachelor of Arts
Abigail Barker
Certificate of Advanced Study
Evita Rodriguez-Cochran

Plymouth County

Hanover
Bachelor of Science
Maureen McIver

 

Plymouth
Master of Science in Education
Alison Murphy

Worcester County

Charlton
Bachelor of Science
Daniel White (magna cum laude)

 

Mendon
Bachelor of Arts
Amarie King (cum laude)

 

Shrewsbury
Bachelor of Science
Ellen Hirtle (summa cum laude), Taylor Nardone (cum laude)

Michigan

Oakland County

Troy
Master of Science
Omchand Yenigalla

New Hampshire

Carroll County

Melvin Village
Bachelor of Science
Diana Aponte (cum laude)

Cheshire County

Rindge
Bachelor of Science
Stephanie Simoneau

Grafton County

Lisbon
Bachelor of Science
Sage Rundlett

 

Littleton
Bachelor of Science
Joshua Bogardus (magna cum laude)

Hillsborough County

Amherst
Bachelor of Science
Eric Howard

 

Manchester
Bachelor of Arts
Alyssa Gallagher (summa cum laude)
Master of Science in Education
Mari-Briege Dunn

 

Merrimack
Bachelor of Science
Sarah Wright

 

Nashua
Bachelor of Science
Grace Howard (cum laude), Kathryn Kierstead (magna cum laude)

Rockingham County

Newmarket
Bachelor of Arts
Ashley Hogne

New Jersey

Atlantic County

Egg Harbor Township
Master of Science in Education
Fatima Rubi

Bergen County

Cresskill
Bachelor of Fine Arts
Anna Pellicone

 

Edgewater
Certificate of Advanced Study
Emebet Bryan

 

Hasbrouck Heights
Master of Science in Education
Chris Labattaglia

 

New Milford
Certificate of Advanced Study
Disha Charles

 

Old Tappan
Certificate of Advanced Study
Kathleen Neer

 

Ramsey

Bachelor of Science

Caitlin Orlando

 

Ridgewood
Bachelor of Arts
Hannah Lee (magna cum laude)

 

Saddle Brook
Bachelor of Arts
Jake Lillman

 

Washington Township
Certificate of Advanced Study
Matthew Blank

Camden County

Cherry Hill
Master of Science in Education
Stephanie Frasca (summa cum laude)

Gloucester County

Swedesboro
Bachelor of Arts
Cara Downey

Hudson County

Bayonne
Bachelor of Science
Erica Traver

Hunterdon County

Annandale
Bachelor of Science
Matthew Kydala

Middlesex County

North Brunswick
Certificate of Advanced Study
Ritu Patel
Master of Business Administration
Ritu Patel

 

Piscataway
Master of Science
Arpit Patel

 

Plainsboro
Master of Science
Sreedevi Sajja

 

Spotswood
Certificate of Advanced Study
Anna DiMonda

Monmouth County

Freehold
Master of Science
Jayadattaperi Sastry Narasimhadevara

 

Ocean
Certificate
Andrew Accardi (magna cum laude)
Combined Bachelor of Science/Master of Science
Andrew Accardi (magna cum laude)

Morris County

Chester
Bachelor of Science
Patrick Flores (cum laude)

 

East Hanover
Certificate of Advanced Study
Lynne Galyas
Master of Science in Education
Lynne Galyas

 

Wharton
Bachelor of Arts
Nikki Buglino

Somerset County

Somerset
Certificate of Advanced Study
Alexandria Teryek

Sussex County

Sparta
Master of Science in Education
Kelly Chaney

 

Sussex
Combined Bachelor of Science/Master of Science in Education
Jessica Cacace (summa cum laude)

Union County

Linden
Certificate of Advanced Study
Audrey Frazier-Smith
Master of Science in Education
Audrey Frazier-Smith

 

Union
Master of Science in Education
Ankeeta Patel (cum laude)

New York

Albany County

Albany

Bachelor of Arts

Chloe Ader, Mary Brown (magna cum laude), Taylor Burkamp, Samara Finkle, Daniel Haglund (cum laude), Rashid Howell, Pablo Lajeunesse, Jessica Lopez, Anthony Macerola, Jayesh Madani, Talon Mclaughlin, Tess Thapalia, Lucas Tschantret

Bachelor of Fine Arts

Regina Coraldi, Kathryn King (magna cum laude), Jake Penn, Brandy Toler

Bachelor of Science

Edwin Afena, Tarek Atallah Benson, Joshua Baker, Stephanie Bartlett (magna cum laude), Casey Carpenter, Samantha Carr, Julie Casaccio (cum laude), Nicholas Cavin (cum laude), Drue Chrisikos, Sean Cohen, Bryan Cossart, Aidan Daft, Angela DeJesus, Vincent DeMarco, Nikolaos Louis Frank DeRito (cum laude), Destiny Dejesus, Catherine Dennis-Greener, Lucas Frese, Elisa Galbiati (magna cum laude), Leigha Hall, James Hodge (summa cum laude), Adil Inayatullah (magna cum laude), Maegan Jarvis, Celestial Joseph, Brittany Lee, Emma Link (mum laude), Alycia Little, Gregory Macri (magna cum laude), Meghan Mallon, Michael Maloney, Hianny Martinez, Mohit Massey, Yeleina Maye (mum laude), Menisha Megnauth (magna cum laude), Shadijah Melton, Joseph Miller, Hannah Miner (magna cum laude), Bethany Nazarian (magna cum laude), Mariah Pasinski, Grace Payne, Alex Pisanello (summa cum laude), Ronald Ramundo (cum laude), Matthew Riley, Allyssa Rose (summa cum laude), Lauren Rose, Amirreza Samarbakhsh, Elaina Slater, Catherine Stelman, Christine Tompkins (cum laude), Marisa White, Desiree Williams, Aaron Williams (cum laude), Lewen Xu, Narely Zapata, Michael Zervos, Kliment Ziko (summa cum laude)

Certificate of Advanced Study

Vishwanath Akuthota, Tirth Barvaliya, Kevin Calacone, James Coffin, Elizabeth Delmonico, Ryan Gonch (cum laude), Jacqueline Hill, Jennifer Houlihan, Amy Irwin, Alexandria Marshall, Sarah Medina (cum laude), Jonathan McRae, Dannielle Melendez (cum laude), Bhavin Mistry, Jamella Montgomery, Shermaine Moore-Boakye, Fan Qi, Jessie Richards, Carlos Silva Urdaneta, Trang Vu (summa cum laude), Kahdijah Wimbush, Shravan Yadav

Combined Bachelor of Science/Master of Business Administration

Brianna Lee (magna cum laude), Betty Suiter-Graham, Sharoz Zaheer (cum laude)

Combined Bachelor of Science/Master of Science

Chris David, Sarah Medina (cum laude), Paige Thomson (cum laude), Trang Vu (summa cum laude)

Master of Business Administration

Tirth Barvaliya, Kaylen Dayter (magna cum laude), Jeffrey Fryar, Naveen Mohan Gangishetty, Ryan Gonch (cum laude), Justin Hadley, Basile Kouamen, Dannielle Melendez (Cum laude), Bhavin Mistry, Fan Qi, Yashna Saxena, Zachary Snyder, Kahdijah Wimbush

Master of Fine Arts

Carol Jewell

Master of Science

Sujith Reddy Akkanti, Abhilash Akula, Sai Sandeep Akula, Naga Lakshmi Ala, Praveen Kumar Alapati, Venkatesh Andem, Venkata Srinivas Rao Arala, Srinivasa Reddy Baddigam, Raghuveer Reddy Bethelli, Sairam Boddula, Anusha Boga, Premender Reddy Chittireddy, Kirity Choppadandi, Karyn Doke, Chacha Duclaire, Paiman Irani, Hassain Jalal, Divya Sree Kandi, Avinash Kolla, Ravinder Konukati, Ranadeesh Kusuma, Rahul Lachoriya, Nikhil Maddi, Venkatesh Manchala, Solange Mandevu (cum laude), Harish Marisetty, Robert Minje, Priyank Patel, Swathi Peddi, Sankeerthana Ratnam, Bala Vinodh Seemakurthi, Pranavkumar Sheladiya, Satyadeep Singh, Satish Reddy Sundadi, Sai Prasad Reddy Thokala, Saichand Vallakatla, Khushbuben Vanikar, Sai Santosh Vecha Jogeswara Naga, Sriker Vuppula, Siao-Huei Wang, Heng Yin

Master of Science in Education

Daronda Addison, Omar Alabdulaziz, Gianna Andreula (summa cum laude), Christina Bald, Michael Bellizzi, Nadia Marilia De Abreu Bengo, Emily Berben, Alexander Berg, Nisha Bernard-Stainrod, James Coffin, Iesha Colon Davila, Jacklyn Colvin, Henry Cumoletti, Kyle Dalton (magna cum laude), Bethany Davis, Kinda DeCrosta, Philip Faseun, Andrew Feeney, Emily Fletcher, Abigail Fox, Frederick Fuhrman (magna cum laude), Victoria Gorman, Amy Griffin, Alicia Holt-Riley, Andrea Janczyk, Kierra Keyes-Parker (summa cum laude), Laura Kirker, Alexandra Kollias (magna cum laude), Jung Bin Lee, Tresa Mathew, Joanne McKeon, Jonathan McRae, Brianna Meikle, Jennifer Meyerhoff, Antonia Miller, Sean Peer, Tiffany Porter, Jennifer Quell (magna cum laude), Lauren Revesz, Kesha Robinson, Tonya Russell, Astra Shekenbaeva, Ashley Shultis, Rebecca Spinner (magna cum laude), Matthew Stabler, Maxwell Weaver, Laura Wendorf

 

Altamont

Bachelor of Fine Arts

Rachel Gagnon

Bachelor of Science

Shelby Amato (cum laude), Amanda Bickford (summa cum laude), Hannah Conroy (cum laude), Aliyah Goodbee, Jodi White (cum laude)

Master of Science in Education

Michelle Clifford

 

Berne

Bachelor of Fine Arts

Courtney Stannard

 

Clarksville

Bachelor of Arts

Daniel Haggerty

Master of Science

Tamra Wright

 

Coeymans

Bachelor of Science

Jessica Peterson (cum laude)

 

Coeymans Hollow

Bachelor of Science

Joshua Frese

 

Cohoes

Bachelor of Science

Jerrison Forant, Sarah Murawski (magna cum laude), Jacob Nash

Certificate of Advanced Study

Christine Carioto

Master of Business Administration

Kyle Moran (summa cum laude), Juliana Thibodeau

Master of Science in Education

Veronica Fuda, Alexandrea LaCoss

 

Colonie

Bachelor of Arts

Michelle Hopf

Master of Arts

Tara Morgan

 

Delmar

Bachelor of Arts

Sean Gunner (summa cum laude)

Bachelor of Science

Alexander Bellizzi, Christopher O’Brien (magna cum laude)

Certificate of Advanced Study

Rebecca Friedman

Master of Arts

Leslie Duncan Fottrell, Paulette Morgan

Master of Business Administration

Christopher Conway, David Midgette

Master of Science

Paul Amodeo

Master of Science in Education

Emily Crisorio, Courtney DeMarsh, Caitlin Devine, Mark Foster, Lee Friedlander, Michael McManus (summa cum laude)

 

East Berne

Bachelor of Science

Kerry Longendyke

Certificate of Advanced Study

Kristina Folmsbee

 

Glenmont

Bachelor of Arts

Elizabeth Harmon (cum laude)

Bachelor of Science

Connor McMahon

Certificate of Advanced Study

Gayle Reed

Master of Science in Education

Katherine Foley, Deanna Rappoccio

 

Greenville

Bachelor of Science

Brandon Mahoney (cum laude), Ashley Rothe (summa cum laude)

 

Guilderland

Bachelor of Arts

Maria Hartz

Bachelor of Fine Arts

Deanna Falvo, Jason Neal, Matthew Pietrykowski

Bachelor of Science

Olivia Bacon, Adam Bowers, Andrew Hallenbeck, Alicia Sherlock (magna cum laude), Christopher Stillman (cum laude)

Certificate of Advanced Study

Gabriel Barbato

Combined Bachelor of Science/Master of Business Administration

Lauren Ward (magna cum laude)

Combined Bachelor of Science/Master of Science

Rachael Pollack

Master of Business Administration

Raymond Callanan

Master of Science

Turki Alshammari, Paul Asamoah, Hima Bindu Cheruku, Weijian Du, Wessam Jambi, Kavya Sri Rachamallu, Sravanthi Thakkallapalli, Shashank Reddy Vadyala

Master of Science in Education

Michael Dempsey, Meaghan Drumm, Rachael Richmond, Kate Sutherland, Amanda Symons (summa cum laude)

 

Guilderland Center

Master of Science in Education

Matthew Fitzpatrick

 

Latham

Bachelor of Arts

Kimberly Van Vloodorp-Taylor (magna cum laude)

Bachelor of Science

Alyssa Iannotti (magna cum laude), Katherine McGan (magna cum laude)

Certificate of Advanced Study

Carolyn Ruminski (magna cum laude), Julian Santos

Combined Bachelor of Science/Master of Science

Michael Evans (cum laude)

Master of Arts

Yanique Burgos, Ryan Notro, Alicia Sharp

Master of Business Administration

Carolyn Ruminski (magna cum laude)

Master of Science

Bhakti Pandya (cum laude)

Master of Science in Education

Kaitlyn Castle (summa cum laude), Megan Planz, Alicia Rogers, Julian Santos, Lauren Schroeder

 

Loudonville

Bachelor of Arts

Nicholas Tario (cum laude)

Bachelor of Science

Gahl Amitay (cum laude), Jaime Durant, Joseph Molinaro

Certificate of Advanced Study

Brian Huskie, Anne LaSalle

Master of Science in Education

Hillary Brochu, Kimberly Cowles, Nicholas D’Orazio, Jaime Durant

 

Menands

Bachelor of Science

Monica Mall, William Messavussu

Certificate of Advanced Study

Gershom Keith

Combined Bachelor of Science/Master of Science

Gershom Keith

Master of Business Administration

Rick Morales

Master of Science

Raghucharan Pagidimarri, Subarcha Pant

 

Ravena

Master of Science

Carmine Giangreco

 

Rensselaerville

Bachelor of Science

Jessica Pearson (magna cum laude)

 

Selkirk

Master of Business Administration

Felix Martinez, Joseph Rissacher (magna cum laude)

 

Slingerlands

Bachelor of Arts

Cassidy Reed

Bachelor of Fine Arts

Deanna Strait

Bachelor of Science

Lacy Palmiotto (magna cum laude)

Certificate of Advanced Study

Philip Hauser

Master of Arts

Stephen Sullivan

Master of Business Administration

William Walker

Master of Science

Richard Connell

Master of Science in Education

Nicole Labate, Emily Labate, Dylan Moss

 

Voorheesville

Bachelor of Arts

Brendan Veeder

Bachelor of Science

Joseph Becker, Lindsay Reohr

Master of Arts

Julie Gillenwalters

 

Watervliet

Bachelor of Arts

Alexandria Harris

Bachelor of Science

Ashley Hamilton (cum laude), Alicia Quillinan, Lena Sposito (cum laude)

Combined Bachelor of Arts/Master of Science in Education

Melanie Leonard (magna cum laude)

Master of Business Administration

Jamie Guerin (summa cum laude)

Master of Science in Education

Erin Anderson (summa cum laude), Nicholas Comproski, Jennifer Crucetti (summa cum laude), Precious Franklin, Paola Garcia, Sierra Lynch

 

Westerlo

Bachelor of Science

Karina Hardy

Bronx County

Bronx

Bachelor of Arts

Victoria Creary, Tara Cullen, Rassey De Los Santos

Bachelor of Science

Ashley Borrego, Evanni Contreras (cum laude), Patience Cournoo, Chavelie Cruz, Jerisel Jimenez, Nyrobadiah Lewis, Coral Lopez, Amina Moumouni

Certificate of Advanced Study

Cassandra Baptiste, Keren Barreto, Krista Bianco, Brenda Castano, MariAngela Cavagna, Amanda Celentano (summa cum laude), Maziel Concepcion, Melvin Damaolao, Marguerite Douglas, Kirsy Duverge, Garth Gordon, Renata Halls, Vernon Johnson, Claire Kalambay, Camille Laird, Ellen Manigault, Vian McLean, Mellissa Miller, Carlos Ovalle, Maria Pena, Denise Pogue-Williams, Jessica Renovales, Anthony Simmons, Rochelle Smith, Florlilinda Sol Cruz, Mercedes Vazquez, Tonya Walker

Master of Business Administration

Garth Gordon

Master of Science in Education

Cassandra Baptiste, Keren Barreto, Brenda Castano, MariAngela Cavagna, Maziel Concepcion, Marguerite Douglas, Kirsy Duverge, Renata Halls, Claire Kalambay, Ellen Manigault, Vian McLean, Mellissa Miller, Bianca Raysor, Mercedes Vazquez, Tonya Walker

Broome County

Binghamton

Bachelor of Arts

John Comfort

Master of Science in Education

Chelsea Hagerbaumer (magna cum laude), Martha May

 

Vestal

Bachelor of Science

Cassandra Manchester

Cattaraugus County

Olean

Bachelor of Arts

Samuel Eckstrom (cum laude)

Certificate of Advanced Study

Christina Devling

Cayuga County

Moravia

Bachelor of Science

Lyndsy Hatfield

Chautauqua County

Fredonia

Certificate of Advanced Study

Karen Drummond (summa cum laude)

 

Kennedy

Bachelor of Science

Rachel Anderson (summa cum laude)

Chemung County

Elmira Heights

Bachelor of Science

Tyler Ungerland

Chenango County

Mount Upton

Bachelor of Science

Danielle Ebert (cum laude)

 

Norwich

Bachelor of Science

Ashley Eaton (magna cum laude)

 

Sherburne

Bachelor of Science

Alyssa Palmer

 

South Otselic

Certificate of Advanced Study

Georgia Gonzalez (magna cum laude)

Clinton County

Plattsburgh

Bachelor of Arts

Jonas Miller

Bachelor of Science

Kadijah Brown

 

West Chazy

Certificate of Advanced Study

Eric Bell

Columbia County

Canaan

Master of Science in Education

Sarah Patzwahl

 

Chatham

Master of Science

Jonathan Boehme

 

Claverack

Master of Science in Education

Kayla Harder

 

Germantown

Bachelor of Arts

Jessica Van Ort

Master of Business Administration

Brian Stickles

 

Ghent

Master of Science in Education

Mariah Sherman

 

Hudson

Bachelor of Science

Carly Martin, Faiza Sajid

Certificate of Advanced Study

Beverly Hayles

 

Kinderhook

Bachelor of Science

James Farrell, Heidi Proper (summa cum laude)

 

New Lebanon

Master of Arts

Daniel Brown

 

Niverville

Bachelor of Science

Molly Farrell

 

Philmont

Bachelor of Arts

Aaron Krein (magna cum laude)

 

Stuyvesant Falls

Bachelor of Science

Bradley Kurtz (cum laude)

 

Valatie

Certificate of Advanced Study

Michella Weiss

Master of Business Administration

Jan-Christian Leibecke, Michella Weiss

Master of Science in Education

Nicole Usher (summa cum laude)

Cortland County

Cortland

Bachelor of Science

Casey Bergeron, Alex Stevens

Delaware County

Jefferson

Bachelor of Science

Jasmine Jester

 

Oneonta

Bachelor of Science

Joseph Domion (magna cum laude)

 

Walton

Bachelor of Science

Shyla Rathmell

Master of Science in Education

Alyssa Tarantino

Dutchess County

Amenia

Bachelor of Arts

Marina Ferreri

 

Clinton Corners

Master of Science in Education

Samantha Schreiber (magna cum laude)

 

Fishkill

Bachelor of Science

Anthony Bove, Eric Evangelisti

 

Hopewell Junction

Bachelor of Arts

Brian Carroll

Bachelor of Science

Joenel Lopez, Amanda Lucido (magna cum laude), Dominick Padilla

Certificate of Advanced Study

Laura Kilduff

Master of Science in Education

Kaylyn Ciullo, Kailee Whalen

 

Hyde Park

Bachelor of Science

Sarah Torreggiani

 

Lagrangeville

Bachelor of Science

Nicholas Fugaro, Michael Pasquarella, Cullen Spang, Jocelyn Strack (magna cum laude), Shannon Walsh (magna cum laude)

Master of Science in Education

Kevin Walsh

 

Pine Plains

Master of Science in Education

Sophia Osofsky

 

Poughkeepsie

Bachelor of Arts

Maria McNamara, Anne Vaeth (magna cum laude)

Bachelor of Science

Monica Enright (magna cum laude), Mya Mosher

Certificate of Advanced Study

Ronald Remick

Master of Science

Megan Stansmore

 

Poughquag

Master of Science in Education

Ashley Graham

 

Red Hook

Master of Science in Education

Cassandra Horton, Kerry Peterson

 

Rhinebeck

Certificate of Advanced Study

Kyle Albano

 

Staatsburg

Bachelor of Arts

Marci Montoya

 

Wappingers Falls

Bachelor of Arts

Lauren Ennis

Bachelor of Science

Alyssa Ricciardi

Certificate of Advanced Study

Diana Ferrara

Erie County

Buffalo

Bachelor of Science

Jessica Gabala

 

Lancaster

Bachelor of Fine Arts

Karli Pawlak

 

Orchard Park

Bachelor of Science

Maryellen Devic (magna cum laude)

 

West Seneca

Master of Science in Education

Alexandra Shanahan

Essex County

Port Henry

Bachelor of Science

Megan Evans

Franklin County

Malone

Master of Science in Education

Cory Prairie

Fulton County

Amsterdam

Bachelor of Science

Lindsey Kinowski, Anthony Visco

 

Broadalbin

Bachelor of Science

Victoria Degiulio, Andrew Weeden (cum laude)

Master of Science in Education

Alexandria Chace, Abigail Martin, Samantha Stead

 

Gloversville

Bachelor of Science

Samantha Rowley

Master of Business Administration

Alexander Lilley (summa cum laude)

Master of Science in Education

Elaina Galea (summa cum laude), Molly McAleese

 

Johnstown

Bachelor of Arts

Victoria Claburn (cum laude), Zachary Viscosi

Certificate of Advanced Study

Jessica Hayner, Erin Kelly

Combined Bachelor of Science/Master of Science

Elizabeth Hale (cum laude)

Master of Science in Education

Nicole Battisti

 

Mayfield

Bachelor of Arts

Helen Young (cum laude)

Greene County

Acra

Master of Science in Education

Heather Rockafellow

 

Athens

Master of Business Administration

Justin Snow

 

Catskill

Certificate of Advanced Study

Rebecca Valenchis

Master of Business Administration

John Rowlands

 

Cornwallville

Master of Business Administration

Jonathan Halligan (summa cum laude)

 

Coxsackie

Bachelor of Science

Shauna Maurer (summa cum laude), Andrea Smith (magna cum laude)

Master of Science in Education

Dorthea Turck

 

Freehold

Bachelor of Science

Taylor Caprio

 

Greenville

Bachelor of Science

Erin Milsom (magna cum laude)

Certificate of Advanced Study

Lauren Werking

Master of Science in Education

Laura Flynn, Nicole Wickham

 

Hunter

Master of Science in Education

Matthew Cahill

 

Palenville

Certificate of Advanced Study

Kayla Carpenter

Master of Science in Education

Amanda Maselli

 

Round Top

Certificate of Advanced Study

Todd Hilgendorff

Herkimer County

Cold Brook

Bachelor of Science

Sara Greene

 

Dolgeville

Bachelor of Science

Danielle DiCamillo (Magna cum laude)

 

Frankfort

Master of Science in Education

Amanda Bellino, Alyssa Fumarola

 

Herkimer

Master of Science in Education

Erica Plumley (magna cum laude)

 

Little Falls

Bachelor of Science

Kristen Hebert (magna cum laude), Timothy Miller

Jefferson County

Watertown

Master of Science in Education

Shelby Brand (magna cum laude)

Kings County

Brooklyn

Bachelor of Arts

Kenya Frazier (magna cum laude), Nancy Wall

Bachelor of Fine Arts

Sabrina Hamilton

Bachelor of Science

Rashad Lance, Anna Tay

Certificate of Advanced Study

Rebekah Adamek, Cristen Agostinacchio, Jeffrey Aiken, Tameca Alexander, Monique Allen-Davy, Rafael Alvarez, Jessica Amato, Nicholette Apap, Calliope Athanasakos, Renee Bacchus, Jessica Bailey, Louis Baldi, Danielle Balsamo, Melisande Barclay, Stacy Bastien-Renelique, David Becker, Teresa Boldin-Williams, Elisha Boyd, Arielle Brembridge, Simone Brown, Bryant Brown, Paul Bruno, Ferrin Bujan, Pedro Calixto, Juditha Capa, Dianne Castro, Barbara Christopher, Stephanie Codrington, Elizabeth Cortes, Tegan Costanza, Natalie Council, Dianne Crewe-Shaw, Michelle Daly, Lisa Dempster, Nancy Dominique, Enrique Escribano, Rosalie Favuzza, Michele Fienga-Milazzo, Mamawa Fofana, Khalish Gabriel, Yelena Geller, Joanna Gillen, Antoinette Grant, Kateryna Haggerty, Tara Harris-Pearson, Kishayna Hazlewood, Choral Headley-Nelson, Avien Henry, Olivia Yim Hui, Nichole Hunter, Romain Johnston, Danielle Lamb-Ridore, Beatriz Lampon-Bortle, Daniel Layer, Timothy Lent, Deborah Lewis, Maria Lopopolo, Jennifer Martinez, Courtney Massenberg, Gina Mautschke, Kevin McGrath, Pierce Mcglone, Amaris Melendez, Bryan Miltenberg, Tashica Mitchell, Marsha Murat, Latoya Murphy, Bridget Nash, Windsor Nelson, Thomas Patterson, Laura Pawson, Shavonn Pearce-Doughlin, Gina Pena, Albert Peterson, Wesly Pierre-Toussaint, Stephan Ramcharran (magna cum laude), Ronda Razak, Andrew Ridore, Desiree Sandoval, Hazel Slinger, Curtis Smith, Michael Smith, Verna Taylor, Charles Testagrossa, Regina Tottenham, Shirieka Valdez, Tiffany Vesterman, Lizette Walker, Daniel Walsh, Olga Watson, Adukay West, Thomas Wierzbowski, Cortney Williams-Loyd

Combined Bachelor of Science/Master of Science

Stephan Ramcharran (magna cum laude)

Master of Science in Education

Jeffrey Aiken, Tameca Alexander, Melisande Barclay, Stacy Bastien-Renelique, Arielle Brembridge, Simone Brown, Juditha Capa, Stephanie Codrington, Elizabeth Cortes, Lisa Dempster, Mamawa Fofana, Kishayna Hazlewood, Avien Henry, Nichole Hunter, Danielle Lamb-Ridore,Gina Mautschke, Amaris Melendez, Tashica Mitchell, Thomas Patterson, Laura Pawson, Shavonn Pearce-Doughlin, Gina Pena, Andrew Ridore, Shirieka Valdez, Lizette Walker, Olga Watson

Lewis County

Croghan

Master of Science in Education

Megan Buckingham (cum laude)

 

Lowville

Bachelor of Arts

Maggie Zehr

Livingston County

Dansville

Master of Fine Arts

Lee Geiselmann

Madison County

New Woodstock

Master of Science in Education

Tyler Cowherd

Monroe County

Hilton

Bachelor of Science

Marisa Benson (cum laude)

 

Penfield

Bachelor of Science

Matthew DeLaus (cum laude)

 

Rochester

Bachelor of Science

Nicole Hogancamp (magna cum laude)

Montgomery County

Amsterdam

Bachelor of Arts

Chantelle DeRose, Taqira Elliott

Bachelor of Science

Emily Baker, Jordan Gregg, Aliah Hamdani, Cody Husek (cum laude), Brittany Moore, Erin Smith, Taylor Young (cum laude)

Certificate of Advanced Study

Yarinez Diaz, Keneth Ribot Diaz, Giovanna Picciocca

Master of Science in Education

Angelia Kehl, Catherine Teresco

 

Canajoharie

Bachelor of Arts

Emily May

Bachelor of Science

Jeffrey Perrotti (magna cum laude)

 

Fonda

Master of Business Administration

Lukas Nethaway

 

Fort Johnson

Master of Science in Education

Cory Mihalek

 

Fort Plain

Master of Science in Education

Ashley Smith

 

Hagaman

Bachelor of Arts

Ryan Senecal

 

Nelliston

Bachelor of Science

Victoria Carter

 

Sprakers

Bachelor of Science

Lauren West

 

Tribes Hill

Master of Science in Education

Samantha Fraser

Nassau County

Albertson

Certificate of Advanced Study

Louise Mandry, Tak Wu

 

Baldwin

Certificate of Advanced Study

Michael Khatchoui, Jessica Rios

 

Bellmore

Certificate of Advanced Study

Patrick Walsh

 

Bethpage

Certificate of Advanced Study

Steven Benner, Danielle Brusca, Stamatis Koliatsis, Andrew Snyder

Combined Bachelor of Science/Master of Science

Danielle Brusca

 

East Atlantic Beach

Bachelor of Arts

John McDevitt

 

East Meadow

Bachelor of Science

Jennifer Gundrum (summa cum laude), Nicholas Sebastiano (cum laude)

Certificate of Advanced Study

Evangelia Giamadakis, Maricel Goldman, Dereeka Marte, Sharise Wilson

 

East Norwich

Certificate of Advanced Study

Lori Aquilino

 

East Rockaway

Bachelor of Science

Gianna Cilluffo

Certificate of Advanced Study

Caroline Meneses, Sheilah Papa, Anastasia Pappas

 

Elmont

Bachelor of Arts

Staci Barrett

Certificate of Advanced Study

Omar Doyle, Ashley Graham, Allison Megherian

Master of Science in Education

Allison Megherian

 

Farmingdale

Certificate of Advanced Study

Samantha Black

 

Floral Park

Certificate of Advanced Study

Susan Burnett

Master of Business Administration

Christopher Dorgler

 

Franklin Square

Certificate of Advanced Study

Jennifer Daddino-Masa, Kathleen Dodd, Andra Ommen

 

Garden City

Certificate of Advanced Study

Ana Civil

 

Glen Head

Certificate of Advanced Study

Georgia Amigdalos

 

Great Neck

Certificate of Advanced Study

Erica Beggs, Hyejung Jung, Debra Kanfer, Vita Vaccaro

 

Hewlett

Certificate of Advanced Study

Monica-Robyn Martin

 

Lawrence

Certificate of Advanced Study

Michael Cohen

 

Levittown

Certificate of Advanced Study

Lynn Mazza

 

Locust Valley

Certificate of Advanced Study

Jolly Shah

 

Long Beach

Certificate of Advanced Study

Tamara-Anne Barbour, Stephanie Bragman, Samantha Cartusciello, Megan Gitli, Kristen Mcloughlin

Master of Science in Education

Kristen Walker

 

Lynbrook

Certificate of Advanced Study

Stacy Conway

 

Manhasset

Certificate of Advanced Study

Margaret Chiara, Nick Pappas

 

Massapequa

Bachelor of Science

Kathleen Trotta

Certificate of Advanced Study

Jennifer Cracco, Christine Gill, Christopher Hartigan, Erin Hayes, Michele Reddington, Rose Scammell

 

Massapequa Park

Bachelor of Arts

Renee Vaiano

Certificate of Advanced Study

Joseph Martillotti

 

Merrick

Certificate of Advanced Study

Paul Duguay, Cynthia Quiroga, Natascha Simonds, Diana Sultzer

 

Mineola

Bachelor of Arts

Shannon Patton

Certificate of Advanced Study

Bridget Balducci, Cheryl Calamiong, Elisha Johnson, Stephanie Matina, Annarita Napolitano

 

New Hyde Park

Bachelor of Science

James Berkey

Certificate of Advanced Study

Seth Keller, Cynthia Kopp

 

North Baldwin

Certificate of Advanced Study

Letta Belle, Shirley Richemond

 

Oceanside

Certificate of Advanced Study

Stacey Blatt (summa cum laude), Sandy Champagne, Jennifer Herman, Brett Kornblum, Joseph Pumo, Joann Vaccaro

Master of Science in Education

Sandy Champagne

 

Old Bethpage

Certificate of Advanced Study

Donald Herr

 

Oyster Bay

Certificate of Advanced Study

Meridyth Bergman

 

Plainview

Certificate of Advanced Study

Nicole Beinhorn, Hilite Eliasi, Veronica Groffel, Charlotte Hirsch-Beckman, Kristen Volonakis-Rowland

 

Port Washington

Certificate of Advanced Study

Andrea Henry

 

Rockville Centre

Certificate of Advanced Study

Jeannine Brugge, Christine Christiansen, Kristen Hayes, Marybeth Mullen, Sabrina Thomsen

Master of Science in Education

Nadege Allison

 

Seaford

Certificate of Advanced Study

Michael Harrington, Jamie Pandolf, Michael Scaturro

 

Syosset

Certificate of Advanced Study

Carolyn Morales

 

Valley Stream

Certificate of Advanced Study

Bernadette Clemons, Janine Eckles, John Frias, Jennifer Green, Deonne Rose, Nicole Williams-Nurse, Iyana Wilmott

 

Wantagh

Certificate of Advanced Study

Eve Fogel, James O’Brien, Jaclyn Tangney, Benjamin Tangney, Melissa Wiederhold

Master of Science in Education

Sara Goldstein

 

West Hempstead

Bachelor of Science

Emily Callman

Certificate of Advanced Study

Gayle Zeitlin

 

Westbury

Certificate of Advanced Study

Jessica Bell, Hugh Bryant, Claudette Pacanontavivat

 

Williston Park

Certificate of Advanced Study

Allyson Ambrose, Lauren Guarini, James Meaney

 

Woodmere

Certificate of Advanced Study

Alyssa Genovese, Kelly Whitney, John Wimmer

New York County

New York

Bachelor of Arts

Annette Ramirez

Bachelor of Science

Lisbeth Cruz, Andrei Davis, Mercedes Hopkins-Jimenez, Charina Lopez, Joani Medero, Noor Salah Zaky Kotb (cum laude)

Certificate of Advanced Study

Shelly Bauer Sarmiento, Adriana Bonforte, Jessica Brucia, Nickia Burgess, Kenneth Chan, Ana Cifuentes, Lauren Dilorenzo, Kelly Downing, Andrew Grumer, Janice Isaacs-Simon, Shlomit Levy, Louis Morris, Crystal Moss, Patrick Nash, Rebekah Nelson, Shirllie Perez, Mary Pollack, James Riley, Heather Ryan, Niki Sangari, Eric Seely, Jennifer Shea, Jonathan Skalski, Elizabeth Stewart, Crystal Stewart, Sheryl Weatherspoon, Laura Wynn

Master of Science

Yelisse Ramirez

Master of Science in Education

Ana Cifuentes, Kelly Downing, Janice Isaacs-Simon, Crystal Moss, Jonathan Skalski, Crystal Stewart

Niagara County

Niagara Falls

Certificate of Advanced Study

Rebecca Holody (summa cum laude)

Oneida County

Marcy

Bachelor of Arts

Allison Whittaker

 

New Hartford

Bachelor of Arts

Katie Klimacek

Bachelor of Science

Alexa Battista, Sierra DePerno, Annalisa Lee-Bjerke (cum laude)

 

Poland

Bachelor of Science

Mariah Butler (cum laude)

Master of Science in Education

Tanya Chmunevich, Mary Graulich

 

Sauquoit

Bachelor of Science

Nicholas Salvatore

 

Taberg

Master of Science in Education

Sara Drobnica

 

Utica

Bachelor of Science

Samantha Femia (cum laude)

 

Whitesboro

Bachelor of Arts

Brittney Domagal (magna cum laude), Lindsay Moran

Onondaga County

Baldwinsville

Bachelor of Science

Ryan Joeckel

 

Cicero

Bachelor of Science

Joseph Deluca (magna cum laude), Jordan Girardi (cum laude)

 

Clay

Bachelor of Science

Randall Bennett

 

Fayetteville

Bachelor of Arts

Caleb Nason (magna cum laude)

 

Jamesville

Bachelor of Arts

Paige Palmer (magna cum laude)

Bachelor of Science

Joseph Shapiro (cum laude)

Master of Science in Education

Alyssa Carey

 

Liverpool

Certificate of Advanced Study

Joseph Pokrentowski (summa cum laude)

Combined Bachelor of Science/Master of Business Administration

Joseph Pokrentowski (summa cum laude)

 

Manlius

Master of Business Administration

Robert Primo

 

Marcellus

Bachelor of Science

Samantha Finnie (summa cum laude)

Certificate of Advanced Study

Phillip Zdanowski (magna cum laude)

Combined Bachelor of Science/Master of Science

Phillip Zdanowski (magna cum laude)

 

Syracuse

Bachelor of Fine Arts

Moira Gilligan

Master of Fine Arts

Amber O’Sullivan

Ontario County

Canandaigua

Bachelor of Science

Connor Moore (cum laude)

Orange County

Chester

Certificate of Advanced Study

Nicole Careccia

Master of Science in Education

Nicole Careccia

 

Cornwall

Master of Science in Education

Denise Bambinelli (magna cum laude)

 

Florida

Bachelor of Science

Kristen Bruno (cum laude)

 

Goshen

Bachelor of Fine Arts

Monica Polii (magna cum laude)

Certificate of Advanced Study

Claribel Rodriguez

 

Highland Falls

Certificate of Advanced Study

Katiana Simon

Master of Science in Education

Katiana Simon

 

Highland Mills

Bachelor of Fine Arts

Lisa Poquette

Bachelor of Science

Chike Mbamali

 

Middletown

Bachelor of Arts

Anna Blon (magna cum laude)

Certificate of Advanced Study

Beverly Guity (summa cum laude)

Combined Bachelor of Science/Master of Science in Education

Caitlin Stanton (magna cum laude)

 

Monroe

Bachelor of Science

Brianna Cifone (magna cum laude)

 

Montgomery

Bachelor of Science

Danielle Munoz

 

Newburgh

Master of Business Administration

Joel Martinez

 

Walden

Bachelor of Science

Jeffrey Roche (magna cum laude)

Master of Science in Education

Samantha Spano

 

Warwick

Bachelor of Fine Arts

Anya Graf

Master of Science in Education

Brynn Hutchinson

 

Washingtonville

Bachelor of Science

Matthew Eisner, Briana Gualtieri (cum laude), Laurielle Morais

Orleans County

Albion

Bachelor of Science

Gregory Albertson

Oswego County

Fulton

Bachelor of Science

Emma Belcher (magna cum laude)

Otsego County

Cherry Valley

Master of Science in Education

Abigail Brigham

 

East Springfield

Master of Science in Education

Christina Harrington (summa cum laude)

 

Laurens

Bachelor of Science

Darcy Soucia

 

Oneonta

Bachelor of Science

Ellis Linnen, Jennifer Zinis

Master of Science in Education

Corisa Haller

 

Roseboom

Bachelor of Arts

Mackenzie Johnson (magna cum laude)

 

Worcester

Bachelor of Science

William Fredette (cum laude)

Putnam County

Brewster

Bachelor of Arts

Melissa Nittolo

Bachelor of Science

Christopher Fox

Certificate of Advanced Study

Dignorah LaPorte, Albert Laporte

Master of Science in Education

Courtney McSweeney

 

Carmel

Bachelor of Science

Marisa Polito

 

Lake Peekskill

Bachelor of Science

Serena Boshak

 

Mahopac

Bachelor of Science

Erica Georgeo, Amanda Horan, Nicole Malandruccolo, Olivia O’Brien

Master of Science in Education

Lauren Schmidt

 

Patterson

Certificate of Advanced Study

Nancy Cyrus

 

Putnam Valley

Bachelor of Science

Julia Mantione

Certificate of Advanced Study

Eric Wisotsky

Queens County

Arverne

Certificate of Advanced Study

Evelyn Alberto (summa cum laude), Jean-Marie Kennedy

 

Astoria

Certificate of Advanced Study

Kevin Arnold, Ninad Choudhury, Rafael Machuca, Michael Pascarelli, Stephen Reese, Christina Soriano, Ashley Willisch

Master of Science in Education

Christina Soriano, Ashley Willisch

 

Bayside

Certificate of Advanced Study

Andrea Eisen, Stephanie Kohnken, Hana Lee, Matthew Ray, Steven Tenaglia

 

Bellerose

Certificate of Advanced Study

Erin Hookim

 

Breezy Point

Certificate of Advanced Study

Elizabeth Regan, Colleen Reilly

 

Cambria Heights

Certificate of Advanced Study

Tarawhona Bellevue, Tamar Silvera, Sherise Thomas

 

Corona

Certificate of Advanced Study

Victoria Kaminsky, Joice Rodriguez

 

East Elmhurst

Certificate of Advanced Study

Peter Douskalis, Maysa Ismail

 

Far Rockaway

Bachelor of Science

Daniel Aidoo

Certificate of Advanced Study

Anna Campos

Master of Science in Education

Ellen Trachtenberg

 

Flushing

Certificate of Advanced Study

Sheena Garwood, Robert LoCastro, Nishad Quadri

 

Forest Hills

Certificate of Advanced Study

Barry Greenberg, Jassica Lee, Walter Mora, Pablo Ocampo, Carmen Villavicencio-Hein, JoAnn Westhall

 

Fresh Meadows

Certificate of Advanced Study

Alina Lovasz, Ella Matayeva, Pao-Lang Wang, Darlene Whiting

 

Glen Oaks

Certificate of Advanced Study

Jacqueline Erickson

 

Glendale

Bachelor of Science

Magdalena Zabiega

Certificate of Advanced Study

Gina Ceparano, Cheralene Kondel

 

Hollis

Certificate of Advanced Study

Robyn Milliner-Johnson

Master of Science in Education

Robyn Milliner-Johnson

 

Howard Beach

Master of Science in Education

Crystal Barreto

 

Jackson Heights

Certificate of Advanced Study

Kimberly Maisonet

 

Jamaica

Bachelor of Arts

Aikea Branche

Certificate of Advanced Study

Shanesha Bailey, Georgia Giannikouris Brandeis, Nickesha Charles, Sharon Clifford, Sheila Cousins-James, Sheree Crane, Juan Cruz, Aline Fanord, Desiree Galashaw, Constance Nelson, Jeniffer Patterson, Renee Rose, Diana Weaver

Master of Science in Education

Primal Dhillon, Constance Nelson

 

Kew Gardens

Certificate of Advanced Study

Maria Lekic

 

Laurelton

Certificate of Advanced Study

Tiana Hamm

 

Little Neck

Certificate of Advanced Study

Stacey Zgaljardic

 

Long Island City

Bachelor of Science

Maegen Bazar

Certificate of Advanced Study

Matthew Dicarlo

 

Maspeth

Certificate of Advanced Study

Sandro Grancaric, Erin Rock

Master of Science in Education

Erin Rock

 

Middle Village

Certificate of Advanced Study

Antonino Perrone, Christina Traverson

 

Oakland Gardens

Certificate of Advanced Study

Juanita Diaz, Carol Grima, Michael Leung, Jill Rotlevi

 

Ozone Park

Certificate of Advanced Study

Shivika Rajkisore, Leah Sadykov

 

Queens Village

Certificate of Advanced Study

Karen Konstan, Karen Reid

 

Rego Park

Certificate of Advanced Study

Diana Beltrani, Jessica Diaz, Parisa Spitaleri

Master of Science in Education

Diana Beltrani, Jessica Diaz

 

Ridgewood

Certificate of Advanced Study

Miriam Plata

 

Rosedale

Bachelor of Science

Tamara Myrick

Master of Science in Education

Ernestine Butler-Johnson

 

South Ozone Park

Bachelor of Science

Eriana Perry

Certificate of Advanced Study

Yakeen Dinmahamad

Master of Science in Education

Sabrina Fleurantin

 

Springfield Gardens

Certificate of Advanced Study

Chameita Avin, Dionne Belderes, Sonia Kendall, Carlos Skelton

Master of Science in Education

Titilayo Soetan

 

Sunnyside

Certificate of Advanced Study

Joseph Avdek, Cristina Gambino

 

Whitestone

Certificate of Advanced Study

Joanne Cirincione, Lambrini Matsas, Robert Sestak

 

Woodside

Certificate of Advanced Study

Angelica Atkins (summa cum laude), Robert Pena Diaz, Daniel Petrotta, Peter Previti

Master of Science in Education

Robert Pena Diaz

Rensselaer County

Averill Park

Bachelor of Fine Arts

Timothy Scudds

Certificate of Advanced Study

Michael Foust

Combined Bachelor of Science/Master of Science

Ryan Milkiewicz (magna cum laude)

Master of Science in Education

Stephanie Carty, Amy Gettig (summa cum laude), Nicole Marshall (summa cum laude)

 

Berlin

Bachelor of Science

Alessa D’Alessio (summa cum laude)

 

Buskirk

Master of Science in Education

Taylor Johnston

 

Castleton

Bachelor of Arts

Linda Dolder

Bachelor of Fine Arts

Philip Prinzo

 

Castleton on Hudson

Bachelor of Science

Somer Connolly

Certificate of Advanced Study

Shauna Maynard

 

Cropseyville

Master of Science in Education

April Backus

 

East Greenbush

Bachelor of Arts

Mackenzie Mulligan

Bachelor of Science

Amanda Batzold, Emily Farley, Alec Hicks, Tyler Prinzo (cum laude), Kristi Zalinka

Combined Bachelor of Science/Master of Business Administration

Taj Plante

Master of Business Administration

Cameron Miller, Katherine Wall (summa cum laude)

Master of Science in Education

Justine Brathwaite, Jillian Graham, Dana Kelley

 

Mechanicville

Bachelor of Science

Chelsea Carbone

Master of Science in Education

Mary Claeys (summa cum laude), Lisa McKenzie

 

Melrose

Master of Science in Education

Brittany DuQuette

 

Nassau

Bachelor of Arts

Jason Zobre (magna cum laude)

Bachelor of Science

Molly Ryf (magna cum laude)

Master of Science in Education

Rebecca Drischler (magna cum laude)

 

Rensselaer

Bachelor of Science

Ryan Carney (cum laude), Tyler Casavant (cum laude), Morgan Dehmel (cum laude), Samvia Gaynor, Colin Myers (magna cum laude), Jessica Steinbach (cum laude)

Certificate of Advanced Study

Donald Stevens

Master of Science

Yasser Alsaid, Dhruv Mahajan

Master of Science in Education

Tara Christensen (magna cum laude), Kelly D’Alessandro, Rita Fisher, Stephanie Gardenier, Nicole Konigstein, Alexandria Lee, Geoffrey Miller, Jeffrey Williams

 

Troy

Bachelor of Arts

Tyler Hickey, Simonia Pollack

Bachelor of Science

Meeghan Arno, Rachel Brandenberg (cum laude), Zachary Cohen, Tanya Farley (summa cum laude), Samantha Flanigan (cum laude), Keela Joels (cum laude), Joseph Jordan, Katelyn Kasmier (summa cum laude), Rosemarie Lenz (cum laude), Patrick Manupella, Alissa McGee (magna cum laude), Daulton Mysliwiec, Leah Pike, Alexa Reyes

Certificate of Advanced Study

Aurora Boyes, Jennifer Elliott, Elizabeth Retell

Master of Business Administration

Michael Corrado, Fiona Kelly (summa cum laude)

Master of Fine Arts

Allison Paster-Torres

Master of Science

Rifat Mahjabeen (summa cum laude), Mohammed Kauser Pasha

Master of Science in Education

Adrian Blackman, Kayleigh Galbraith, Noelle Gilligan, Jenna Gragnano, Sarah Jones, Danielle Morton, Hailey Murphy (summa cum laude), Aliza Reilly

 

West Sand Lake

Bachelor of Science

Kimberly Murdick, Caitlin St.Germain

 

Wynantskill

Certificate of Advanced Study

Tiffany Dzembo

Master of Business Administration

Brandon Briggs

Master of Science in Education

Zhaleh Lavasani

Richmond County

Staten Island

Bachelor of Arts

Lee-Mon Ryan, Erica Schipani

Certificate of Advanced Study

Joseph DiTrento, Nichole DuBois, Nicole Gelicke, Naheelah Hyman, Angelo LaGrega, Randi Leibson, Kimberly McCorkell, Thomas Meyers, Jacqueline Musumeci, May Ng, Kamorudeen Olayokun, Elizabeth Palumbo, Olga Peskovskaia, Marissa Resnick, Horacio Ruiz, Lauren Sorezza

Master of Science in Education

May Ng, Elizabeth Peterson, Breanna Pizzolo

Rockland County

Garnerville

Bachelor of Science

Tyler Sayre (magna cum laude)

Certificate of Advanced Study

Michael Pontebbi

Master of Science in Education

Michael Pontebbi

 

Nanuet

Bachelor of Arts

Ryan Slattery (cum laude)

 

Spring Valley

Certificate of Advanced Study

Anthony Cooper

Master of Science in Education

Anthony Cooper

 

Stony Point

Bachelor of Arts

Elma Mujic

 

Valley Cottage

Certificate of Advanced Study

Tyanna Collins

Master of Science in Education

Tyanna Collins

 

West Nyack

Certificate of Advanced Study

Camille Rodriguez

St. Lawrence County

Canton

Bachelor of Arts

Katherine Christy (summa cum laude)

 

Massena

Bachelor of Science

Kathleen Kassian

 

Ogdensburg

Certificate of Advanced Study

Troy Fitchette

 

Potsdam

Certificate of Advanced Study

Elizabeth Hafer

Saratoga County

Ballston Lake

Bachelor of Arts

Erin Hunt (cum laude), Kathryn Michelsen

Bachelor of Science

Kristen Pohl

Master of Science in Education

Michaela Durrant, Jennifer Phillips, Theresa Trump

 

Ballston Spa

Bachelor of Arts

Kaitlin Randall (cum laude), Marisa Toti

Bachelor of Fine Arts

Christina-Marie Plummer

Bachelor of Science

Keelia Brennan (magna cum laude), Bridget Corlew, Emily Gibson, Kassandra Heflin, Ian Mahoney, Benjamin McCabe (cum laude), Rebecca O’Neil (magna cum laude), Amber Smith, Morgan Thorne

Certificate of Advanced Study

Clifford Mele, Bradley Strait

Master of Business Administration

Erika McDowell

Master of Science in Education

Reid Coffey, Kayla Curtiss, Tori Deyo, Jessica McGuire

 

Burnt Hills

Bachelor of Science

Amanda Guyer (summa cum laude), Marcy McCarthy (summa cum laude), Erica Ziskin (magna cum laude)

Certificate of Advanced Study

Susan Clouthier-Braiman

 

Clifton Park

Bachelor of Arts

Gian Carpino, Alora Garofallou, Caroline Wincowski

Bachelor of Fine Arts

Robyn Olmstead, Emily Ruchlicki (magna cum laude)

Bachelor of Science

Marlene Eckert (magna cum laude), Alyssa Felitte, Caryleanna Guyatte, Erin Harrington (cum laude), Ryan Hayner, Heath Mabeus, Kendal Morrissey (magna cum laude), Rayn Nigro, Justine Pascual (cum laude), Christopher Posporelis (cum laude), Corey Purcell, Curtis Schutz, Rachel Ten Eyck (cum laude), Meghan West

Certificate of Advanced Study

David Alexander, Meghan West

Master of Business Administration

Reshmi Chakrabarti, Srivani Panakanti

Master of Science

Tasnim Matawala

Master of Science in Education

Alexis Benedetti, Michael Bevevino, Michael Florio, Alexandra Ivy, Marc Kucharik, Deanna Osborn, Karina Soria, Eric Treacy (summa cum laude)

 

Fort Edward

Bachelor of Science

Blake Snyder

 

Galway

Bachelor of Arts

Matthew Metzger

 

Gansevoort

Bachelor of Science

Samantha Blizzard

Master of Arts

Lindsey Lee

Master of Science in Education

Heather Shyptycki, Samantha Westbrook

 

Greenfield Center

Bachelor of Science

Alexander Bublak

Master of Science in Education

Aaren Harris

 

Halfmoon

Bachelor of Science

Brianna Kelly, Sophia LaPosta, Katherine Poladian (magna cum laude), Alexandra Selca

Master of Science in Education

Haley Van Bellingham

 

Malta

Certificate of Advanced Study

Kathryn Wright

Combined Bachelor of Arts/Master of Science in Education

Brady King

Master of Science in Education

Kaylah Kennedy, Alyssa Kennedy

 

Mechanicville

Bachelor of Science

Joseph Gratton, Amanda Neveu (summa cum laude)

Certificate of Advanced Study

Shedaya McQueen

Master of Business Administration

Kelly Koenig

Master of Science in Education

Kaleb Catricala, Micaela Cimino, Chelsea Izzo

 

Middle Grove

Bachelor of Arts

Shannon Civic (summa cum laude)

 

Porter Corners

Bachelor of Science

Jessica Bradley-Egan

 

Rexford

Bachelor of Science

Kelsey Hulihan (magna cum laude), Morgan King

Certificate of Advanced Study

Amy Borowiec

Master of Business Administration

Amy Borowiec

Master of Science in Education

Megan Seguin

 

Saratoga Springs

Bachelor of Arts

Nichole Bardon

Bachelor of Science

Jillian McPherson (cum laude)

Certificate of Advanced Study

Moira Oppenheim, Patricia Wolfe

Master of Science in Education

Mary Angeline D’Andrea, Antonia Shields, Amber Williams

 

South Glens Falls

Bachelor of Science

Mackenzie Gaulin, Carly Weller

Master of Science in Education

Richard McNulty

 

Stillwater

Bachelor of Arts

Sara Crowley

 

Waterford

Bachelor of Science

Evan Hayner, Elizabeth Senecal (Magna cum laude)

Certificate of Advanced Study

Ryan McGrath

Master of Business Administration

Victoria Amyot

Master of Science in Education

Lexi Cuomo, Julie Fluty, Jordan Westcott

Schenectady County

Alplaus

Bachelor of Arts

Christian Esposito

Bachelor of Science

Samantha Atchinson (summa cum laude)

 

Amsterdam

Bachelor of Arts

Seana Wilmott

 

Delanson

Certificate of Advanced Study

Jeffrey Rivenburg

Master of Science in Education

Laura Anne Iseman, Ramone Mactiernan (summa cum laude)

 

Glenville

Bachelor of Arts

Julianna Ferrari

Bachelor of Fine Arts

Erica Taussig (magna cum laude)

Bachelor of Science

Gabriana Beckford (magna cum laude), Silvana Giovannone, Olivia Roberts

Master of Science in Education

Kiersten Beckford, Aaron Wyngowski

 

Niskayuna

Bachelor of Science

Shane Bartnicki, Sara Biancosino (magna cum laude), Patrick Zilberman

Certificate of Advanced Study

Catie Magil

Master of Arts

Patrick Stella

Master of Science

Shaun Stasik

Master of Science in Education

Sevil Nakisli, Sandra Nelson

 

Pattersonville

Bachelor of Science

Sara Pierce (summa cum laude)

Master of Science in Education

Ashley Meyer, Daniella Schmidt

 

Rotterdam Junction

Bachelor of Science

Jacob Neri

 

Schenectady

Bachelor of Arts

Tia Anderson, Quinn Burch (magna cum laude), Rennetta Dulichand, Sean Obach (cum laude), Kenneth Wilson

Bachelor of Fine Arts

Elizabeth Eiffe (cum laude), Megan Reese

Bachelor of Science

Michael Boodram, Kelsey Davidson, Mitchell Forshey (magna cum laude), Elise Gabriel, Gillian Holland, Samantha Holton, Rebecca Hughes (cum laude), Jennifer Iagrossi, Michael Korszun (magna cum laude), Charlotte La Duke, Maria Lafond, Megan Lineback, Jennifer Masercola, Herman McLean (cum laude), Nicole Morse, Melissa Narusky, Luke Phillips (magna cum laude), Vishwani Ragoobeer, Justin Relyea, Gabrielle Smith, Erica Smith, Shawn Sutton, Kyle Wright, Syeda Zahan

Certificate of Advanced Study

Corrina Pelkey

Combined Bachelor of Science/Master of Science

Adibanoor Rahman

Master of Arts

Loralynne Krobetzky

Master of Business Administration

Anna Midgley, Cierra Paul, Samuel Pierre, Kadijah Singleton (magna cum laude)

Master of Science

Jonathan Brzozowski, Paul Burns

Master of Science in Education

Kristy Carpenter, Erin Gartley (magna cum laude), Madeline LoGiudice, Reshma Loaknauth, Alexandra Mareno, Kristin Padula, Cathleen Salamone (summa cum laude), Jeffrey Schenck, Justina Tebano, Christina Viscariello (magna cum laude)

 

Scotia

Bachelor of Arts

Anthony Auspelmyer, Amanda Pellegrin

Bachelor of Science

Ashley Armer (magna cum laude), Spencer Wesley

Certificate of Advanced Study

Erika Pileggi

Master of Science in Education

Lesley Dalton, Alicia Sroczynski

Schoharie County

Cobleskill

Certificate of Advanced Study

Daniel Cornwell, Melissa Kennison

Master of Science in Education

Rachel Harbison, Charly Youngs (summa cum laude)

 

Delanson

Bachelor of Science

Aaron Valvo

 

Fultonham

Master of Science in Education

Jazmin Burke

 

Schoharie

Master of Science in Education

Kailey Loucks

Steuben County

Corning

Master of Science in Education

Gillian Aluin Kemp

Suffolk County

Amityville

Bachelor of Science

Darrin Brown

Certificate of Advanced Study

Paul Leone

 

Babylon

Bachelor of Science

Joseph Buono

Combined Bachelor of Science/Master of Science in Education

Catherine Hess (magna cum laude)

 

Baiting Hollow

Certificate of Advanced Study

Catherine Carella-Dean

 

Bay Shore

Certificate of Advanced Study

Kimberly Boehm, Rachel Herth, Jessica Yawney

 

Bayport

Certificate of Advanced Study

Kathryn Clare

 

Brentwood

Certificate of Advanced Study

Betty Shulterbrondt

 

Commack

Certificate of Advanced Study

Bobby Varughese, Thomas Williams

 

Copiague

Certificate of Advanced Study

Christopher Krafczek

 

Coram

Bachelor of Science

Michelle Mallardi (cum laude)

 

Deer Park

Certificate of Advanced Study

Jeff Dimoulas, Virginia Stamatakis

 

Dix Hills

Certificate of Advanced Study

Kristen Ahangari (summa cum laude)

 

East Islip

Bachelor of Arts

Calianne Lopez

Certificate of Advanced Study

Oriana Bogler, Jennifer Pentangelo, Tara Thornton

 

East Moriches

Master of Business Administration

Colleen Hulbert

 

East Northport

Bachelor of Science

Brian Tomek

Certificate of Advanced Study

Daniel Isaac

 

Farmingdale

Certificate of Advanced Study

Katherine Maher

 

Farmingville

Bachelor of Arts

Gabrielle Trejo

Bachelor of Science

Timothy Wilson

 

Greenlawn

Certificate of Advanced Study

Joanna Gentile

 

Hauppauge

Certificate of Advanced Study

Justin Gioia, Salvatore Marino, Jamie Romito

 

Holbrook

Certificate of Advanced Study

Lisa Montalvo

 

Holtsville

Certificate of Advanced Study

Amy Deal

Master of Science in Education

Amy Deal

 

Huntington Station

Bachelor of Arts

Christina Romeo (cum laude)

Master of Science

Sofia Skrepek (summa cum laude)

 

Islandia

Bachelor of Arts

Daniel Korcz

 

Islip

Certificate of Advanced Study

Kelly McNamee, Kristen Wallace

Master of Science in Education

Kristen Wallace

 

Kings Park

Certificate of Advanced Study

John DeKams, Jeanmarie Zambelli

 

Lake Grove

Certificate of Advanced Study

Jack Burke

 

Lindenhurst

Bachelor of Arts

Sarah Bosworth (cum laude)

Bachelor of Science

Samantha Loria (magna cum laude), Julia Miller

Certificate of Advanced Study

Cristina D’Ambrosio, Beth Ann Randazzo

 

Mastic

Bachelor of Science

Matthew Frisher

Certificate of Advanced Study

Stephanie Kiriakopoulos

 

Medford

Bachelor of Arts

Zackary Petker (cum laude)

Certificate of Advanced Study

Kamila Castillo (magna cum laude), Moonee Rivers

Combined Bachelor of Science/Master of Science

Kamila Castillo (magna cum laude)

 

Melville

Certificate of Advanced Study

Audra Beberman

 

Miller Place

Certificate of Advanced Study

Ron Neumann

 

Mount Sinai

Certificate of Advanced Study

Joseph DiLallo

 

Nesconset

Certificate of Advanced Study

Vanessa Biagioli-Dittrich, Victor Lomonaco

 

North Babylon

Certificate of Advanced Study

Kristin Gelman, James Henry

 

Northport

Certificate of Advanced Study

Danielle DiStefano, Maureen Lynch

 

Port Jefferson

Certificate of Advanced Study

Renee Spanos

 

Riverhead

Certificate of Advanced Study

Carolyn Probst

 

Rocky Point

Certificate of Advanced Study

David Mevs

Master of Science in Education

Caitlin Ward

 

Ronkonkoma

Certificate of Advanced Study

David Quartarone

 

Saint James

Certificate of Advanced Study

Andrea Judge

 

Selden

Bachelor of Science

Kaitlin Shannon

 

Setauket

Certificate of Advanced Study

Kathleen Kilduff

 

Smithtown

Certificate of Advanced Study

Alison Branca, Dennis Murphy, Sandra Rivadeneyra

 

Water Mill

Certificate of Advanced Study

Kerry Collins Terry

 

West Babylon

Bachelor of Science

Taylor Cianciotto, Debra-Anne Dingwerth

Certificate of Advanced Study

Leigh Candalino

 

West Islip

Certificate of Advanced Study

Daria Hagemeyer, Alexandros Mesimeris, Heather Starke

 

West Sayville

Certificate of Advanced Study

Timothy Dornicik

 

Wheatley Heights

Certificate of Advanced Study

Josephine Ramage

Sullivan County

Bloomingburg

Bachelor of Science

Jason Aller

Master of Arts

Melissa Newkirk

 

Liberty

Bachelor of Science

Nora Townsend (cum laude)

 

Monticello

Bachelor of Science

Christian Carvajal

Master of Science in Education

McKenzee Greene (cum laude)

 

Pine Bush

Bachelor of Science

Page Fronczek (cum laude)

 

Rock Hill

Bachelor of Science

Matthew Kerendian (Magna cum laude), Taylor Knapp

 

South Fallsburg

Certificate of Advanced Study

Maryanne Martineck (cum laude)

Combined Bachelor of Science/Master of Science

Maryanne Martineck (cum laude)

Tioga County

Newark Valley

Bachelor of Science

Lauren Engelhard

Ulster County

Accord

Bachelor of Science

Samantha Shultis (cum laude)

Certificate of Advanced Study

Eric Robinson

 

Gardiner

Bachelor of Science

Erika Nelson

 

High Falls

Master of Science in Education

Emma Harrington

 

Kerhonkson

Bachelor of Science

Kelsey Valencia (cum laude)

 

Kingston

Bachelor of Science

Cassidy O’Connor (magna cum laude), Elizabeth Rodriguez, George Williams

Certificate of Advanced Study

Theresa O’Connor-Sadler

Master of Science in Education

Andrea Dassie, Artavius Fisher

 

Lake Katrine

Bachelor of Science

Hunter Niles (magna cum laude)

 

Port Ewen

Bachelor of Arts

Olivia Reinhardt (magna cum laude)

 

Saugerties

Bachelor of Arts

Ethan Travis, Kevin Wood (cum laude)

Bachelor of Science

Kari Hendrickson (cum laude), Kali Webber (magna cum laude)

Certificate of Advanced Study

Stephanie Butler

Master of Business Administration

Justin Whittaker

Master of Science

Holly Sanford

Master of Science in Education

Catherine Rumble

 

Stone Ridge

Master of Science in Education

Erika Cristian

 

Wallkill

Bachelor of Science

Kyle Vandermark (cum laude)

Warren County

Glens Falls

Bachelor of Science

Annakay Broderick

Combined Bachelor of Science/Master of Business Administration

Tyler Mello (cum laude)

Master of Science in Education

Amber Bement

 

Lake George

Bachelor of Arts

Rachel Leombruno (magna cum laude)

Bachelor of Science

Marialaina Marquina

 

Queensbury

Bachelor of Science

Lauren Poulin (magna cum laude)

Certificate of Advanced Study

Alandra Daigle (magna cum laude)

Combined Bachelor of Science/Master of Science

Alandra Daigle (magna cum laude)

Master of Science in Education

Victoria Gaunt, Jodi Howk

 

Silver Bay

Bachelor of Science

Karney Manning

 

Thurman

Master of Science in Education

Kelsey Scherer

Washington County

Fort Ann

Bachelor of Science

Kayla Bancroft (magna cum laude), Alexis Wilkinson (summa cum laude)

 

Fort Edward

Bachelor of Science

Scott Pulver

Master of Science in Education

Maria Brayton

 

Greenwich

Bachelor of Science

Ryan McFee, Johanna Waldron (summa cum laude)

 

Hudson Falls

Bachelor of Science

Miranda Combs

 

Salem

Bachelor of Arts

Lillian Borntraeger

 

Whitehall

Master of Science in Education

Alyssa Martel

Westchester County

Baldwin Place

Bachelor of Science

Erika Fariselli

 

Bronxville

Certificate of Advanced Study

Steve Bernstein, Margaret Malloy

 

Croton Falls

Certificate of Advanced Study

James Winslow

 

Croton on Hudson

Bachelor of Science

Ryan Clarke, Olivia Faure

 

Dobbs Ferry

Certificate of Advanced Study

Dawn Dean

 

Hartsdale

Bachelor of Arts

Nicholas Negron (cum laude)

Certificate of Advanced Study

Danielle Colangelo, Stephanie Davis

Master of Science in Education

Stephanie Davis

 

Mamaroneck

Certificate of Advanced Study

Jordan Kamer

 

Montrose

Certificate of Advanced Study

Gregory Fucheck

 

Mount Vernon

Certificate of Advanced Study

O’Neil Edwards, Nordia Hewitt, Shawnah Staunton

Master of Science in Education

Margaret Fountain Coleman, Nordia Hewitt

 

New Rochelle

Certificate of Advanced Study

Joseph Cordero, Yasmin Helou

 

North Salem

Bachelor of Science

James Wing

 

Ossining

Certificate of Advanced Study

Elena Hayward, Robert Rendo

Master of Science in Education

Robert Rendo

 

Peekskill

Bachelor of Arts

Arianna Memoli (cum laude)

Certificate of Advanced Study

Pamela Hallman Johnson, Diane Tual, Tasha Wright

Master of Science in Education

Pamela Hallman Johnson

 

Pelham

Certificate of Advanced Study

Ericka Barrera

 

Pleasantville

Bachelor of Science

Tomislav Coza

 

Port Chester

Certificate of Advanced Study

Daniel Tratt

 

Scarsdale

Certificate of Advanced Study

Jaime Ciffone, Eileen Tobin

 

Somers

Bachelor of Science

Rosemarie Von Elm

 

Tarrytown

Certificate of Advanced Study

Sarah Kinsley, Kayla Scarborough

Master of Science in Education

Sarah Kinsley

 

Thornwood

Bachelor of Science

Tina Karaqi

 

Tuckahoe

Certificate of Advanced Study

David Chung, Evelyn Velez

Master of Science in Education

Evelyn Velez

 

West Harrison

Master of Science in Education

Jacqueline Radoslovich

 

White Plains

Bachelor of Science

Cory Copeland

Certificate of Advanced Study

Jessica Bouhet, Edward Nedwick, Latosha Thomas, Libardo Valencia

Master of Science in Education

Edward Nedwick

 

Yonkers

Certificate of Advanced Study

Gregory James Del Negro, Stefanie Felidi, Samantha Foti, Yamile Ledesma, Evauna Neville

Master of Science in Education

Evauna Neville

 

Yorktown Heights

Bachelor of Science

Antonia Lazzara

Certificate of Advanced Study

Vincent Jordan

Combined Bachelor of Science/Master of Business Administration

Alexandra Sarfaty (magna cum laude)

Wyoming County

Perry

Bachelor of Science

Elijah McWhinney

North Carolina

Wake County

Cary
Master of Science
Swathi Thatiparthy

 

Raleigh
Master of Science in Education
Lauren DiSclafani

Ohio

Warren County

Mason
Master of Science
Joycee Chettupalli

Oregon

Multnomah County

Portland
Bachelor of Science
Alenni Davis (magna cum laude)

Pennsylvania

Berks County

Douglassville
Bachelor of Science
Sara Sheehan

Delaware County

Chester
Master of Science
Keerthika Jalagam

Lycoming County

Williamsport
Master of Science in Education
Melissa Wenzel

Montgomery County

Blue Bell
Master of Science in Education
Sarah Stiefel

Northampton County

Bethlehem
Bachelor of Arts
Nicole Foster (magna cum laude)

Susquehana County

Brackney
Master of Science in Education
Emily Wesoloski

Rhode Island

Kent County

Greene

Master of Science in Education

Mariah Harrington (magna cum laude)

Providence County

Harrisville

Bachelor of Arts

Andrew Pariseau

 

North Providence

Master of Science in Education

Tony Romeo (cum laude)

South Carolina

Horry County

Myrtle Beach

Master of Science in Education

Michelle Gowen

Tennessee

Shelby County

Collierville

Master of Science

Jyothsna Jalapalli, Sai Venkat Karthik Kesani

Texas

Dallas County

Irving

Master of Science

Sharmila Madgula

Harris County

Spring

Bachelor of Science

Abimbola Akintayo

Travis County

Austin

Master of Fine Arts

Alyssa Cohorn

Williamson County

Cedar Park

Master of Science

Pavani Reddy Kumbham , Nagaraju Lanka

Vermont

Bennington County

Bennington

Bachelor of Science

Jaime O’Neil

Chittenden County

Colchester

Master of Science in Education

Kayla Proulx (magna cum laude)

Rutland County

Castleton

Master of Science in Education

Heather Mandigo(Magna cum laude)

 

Chittenden

Bachelor of Science

Addison Todd

Virginia

Loudoun County

Aldie

Master of Science

Sainath Kondapally

Stafford County

Fredericksburg

Bachelor of Arts

Keyontae Williams

Virginia Beach City County

Virginia Beach

Bachelor of Arts

Rachel Salasky

International

Australia

Queensland

Rockhampton

Bachelor of Science

Brodie Munson

Canada

Ontario

Mississauga

Master of Science in Education

Divya Divakaran

 

Newcastle

Master of Science in Education

Jenna Easton

 

Niagara on the Lake

Bachelor of Science

Joshua Hanif

 

Scarborough

Bachelor of Science

Nathan Brown

Colombia

Cali

Cali

Bachelor of Science

Juan Felipe Lozada

India

Andhra Pradesh

Andhra Pradesh

Master of Science

Bhargav Sidda

Guntur

Guntur

Master of Science

Satya Sai Srinivas Sankarapu

Saudi Arabia

Riyadh

Riyadh

Master of Science

Khaled Alhammad

Master of Science in Education

Najla Al Fayadh

Mona Alshehri

For More Information, Contact:

Jennifer Gish
Director of Marketing and Communications